Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym 1 (182) 2024 (PDF)Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym 1 (182) 2024 (PDF)
 • Nowy
Recenzje(0)
15,00 zł
Miłomruczka i Złotołapek cz. 3 - basen. Urszula Gawron-Leśniara
 • Nowy
Miłomruczka i Złotołapek cz. 2 - kawiarnia. Urszula Gawron-Leniara
 • Nowy
Miłomruczka i Złotołapek cz. 1 - Bal. Urszula Gawron-Leśniara
 • Nowy
Biblia od kuchni. Szustak & Okrasa
 • Nowy
Recenzje(0)
49,90 zł
 • Nowy
  Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym 3 (181) 2023
  Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym 3 (181) 2023
  Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym 3 (181) 2023
  Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym 3 (181) 2023

  Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym 3 (181) 2023

  Recenzje(0)
  13,50 zł
  15,00 zł
  Zniżka 10%
  z podatkiem
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 15,00 zł (-10%)

  Za nami uroczyste obchody jubileuszu 40-lecia pierwszego Kongresu grup Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze, gdyż właśnie w 1983 roku w Bazylice Jasnogórskiej miało miejsce spotkanie, które po raz pierwszy zgromadziło wszystkich odpowiedzialnych za wspólnoty charyzmatyczne w Polsce. Więcej na temat tamtych wydarzeń przeczytamy w artykule Marka Nowickiego, a także we wspomnieniach, które w czasie obchodów Jubileuszu zaprezentował zebranym ks. Andrzej Grefkowicz.

  Ilość:
  • Polityka bezpieczeństwaPolityka bezpieczeństwa
  • Polityka dostawPolityka dostaw
  • Polityka prywatnościPolityka prywatności

  Najnowszy numer Zeszytów, który oddajemy w Wasze ręce, jest zaproszeniem do przeżycia jeszcze raz tych wyjątkowych chwil, a przede wszystkim okazją do przypomnienia nauczania, które pozostaje niezwykle aktualne, a co za tym idzie godne wcielenia w życie naszych wspólnot i nas samych. Duch Święty, gdy zstępuje na uczniów ukrytych w Wieczerniku, wyprowadza ich na zewnątrz. Pokazuje, że nie powinni zostać z Nim wyłącznie we własnym gronie, bo to sprawi, że zaczną koncentrować się na sobie. Potrzebujemy głosić sobie nawzajem, dziękować za to, co minęło, ale jeszcze bardziej patrzeć w przyszłość.

  Hasło ostatniego Kongresu „Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła i zwiastuje Twoje potężne czyny” (Ps 145, 4) stało się okazją do uświadomienia sobie, że czas zakończyć odcinanie kuponów od tego, co wydarzyło się kiedyś i zobaczyć, że Duch Święty, który w dniu Pięćdziesiątnicy posłany został od Ojca i Syna dla całego Kościoła, nie zakończył swojej misji, ale nieustannie zstępuje na wszystkich uczniów Jezusa i także w naszym pokoleniu powołuje ich do kontynuowania misji Jezusa – głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom, koncentrując się w pierwszej kolejności na naszym Kościele Domowym. Zrozumienie tego i przyjęcie na nowo namaszczenia, którego Duch Święty nie skąpi, jest konieczne, by ruszyć naprzód nie oglądając się za siebie, chyba że w celu przypomnienia skąd wyszliśmy i dokąd zostaliśmy posłani.

  Jubileusz skłania nas do refleksji: jak dziś wyglądałoby nasze życie bez doświadczenia przemieniającej mocy Ducha Świętego? Jak nasze parafie i rodziny wyglądałyby bez wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym? Duch Święty, jak naucza Papież Franciszek, poucza nas, skąd wyruszyć, jakimi drogami podążać i wskazuje nam styl pielgrzymowania. Na końcu tej drogi jest oczywiście wieczne szczęście.

  Z jednej strony 40 lat ogólnopolskich czuwań jest wielkim dziękczynieniem Bogu, a z drugiej jest zaproszeniem, by pójść dalej, po drogach Kościoła w czasie popandemicznym i po wielkich zmianach społecznych, których świadkami jesteśmy każdego dnia.

  Paraklet przekonuje nas nie tylko „o grzechu, sprawiedliwości i o sądzie” (J 16, 8), ale także o tym, że jedynym lekarstwem na choroby naszego pokolenia jest przyjęcie i głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie, który nie przyszedł, aby świat potępić, lecz aby świat został przez Niego zbawiony (por J 3, 17).

  W NAJNOWSZYM NUMERZE

  Kongres Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze w 1983 roku / Marek Nowicki 4
  Czas duchowego przebudzenia, wstańcie, chodźmy! / Jude Antoine 10
  „Kapłan we wspólnocie i ze wspólnotą” / o. Jacek Olczyk SJ 18
  Homilia wygłoszona podczas czuwania Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym... / bp Andrzej Przybylski 26
  „Nie możemy nie głosić tego, cośmy widzieli i słyszeli” / ks. Andrzej Grefkowicz 32
  Homilia wygłoszona podczas Kongresu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie / abp Józef Górzyński 42
  „Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła i zwiastuje Twoje potężne czyny...” / ks. Artur Potrapeluk 46
  „Rozpal w sobie na nowo dar Boży” Jude Antoine 52
  Homilia wygłoszona podczas Czuwania Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie / abp Adrian Galbas 60
  Oto czynię wszystko nowe / Jude Antoine 66
  Akt zawierzenia Matce Bożej / 76
  Kalendarium / 77
  Rekolekcje dla małżeństw /78
  Warto przeczytać / 82

  294 Przedmioty

  Specyficzne kody

  Na razie nie ma żadnej recenzji

  Napisz recenzję
  Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym 3 (181) 2023

  Zobacz także

  16 innych produktów w tej samej kategorii:

  Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym 3 (181) 2023

  Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym 3 (181) 2023

  13,50 zł
  15,00 zł
  Zniżka 10%
  z podatkiem
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 15,00 zł (-10%)